Coraz więcej firm decyduje się na to, aby wprowadzić akcenty roślinne zarówno w biurach, jak i poza nimi. Które kwiaty wybrać? Czym są ogrody wertykalne? Od czego zacząć aranżacje roślinne? Zapewne te i wiele innych pytań towarzyszy osobom, które odpowiadają za to zadanie. Żeby nieco przybliżyć ten temat, przygotowaliśmy krótki poradnik z najważniejszymi informacjami oraz wskazówkami.

Warto wiedzieć, że…

Zieloną przestrzeń możemy aranżować praktycznie w każdym pomieszczeniu biurowym, niezależnie od jego metrażu. Jest wiele minimalistycznych rozwiązań, które pozwalają cieszyć się pięknymi roślinami, nawet gdy nie mamy pokaźnego ogrodu przed siedzibą firmy. Nie należy zapominać również o tym, że oprócz walorów estetycznych — wiele gatunków roślin — pozytywnie wpływa na samopoczucie i ogólną kondycję organizmu. Z tego względu w miejscach, które są wprost naszpikowane elektryką, ogród wertykalny sprawdzi się znakomicie.

Rośliny stworzą również dogodne warunki pracy dla osób zmagających z się z alergią. Świetnie nawilżają powietrze i jednocześnie oczyszczają je z zanieczyszczeń, co z pewnością stanowi ważną wartość dodaną. Nie wspominając już o pozytywnym wpływie na układ nerwowy i zastrzyku dodatkowej energii. Jak zatem łatwo zauważyć istnieje wiele korzyści wynikający z posiadania roślin w firmie.

Które kwiaty do biura Kraków wybrać?

Zanim ochoczo zamówimy rośliny, warto dokładnie zastanowić się nad tym, gdzie dokładnie chcemy je ulokować. Trzeba zwrócić uwagę jeszcze na takie kwestie, jak wilgotność powierza, średnia temperatura i nasłonecznienie. W przypadku roślin mamy zawsze jasno wskazane sprzyjające warunki do życia i nie można tego pominąć. Jeżeli natomiast nie mamy odpowiedniej wiedzy i wystarczającej ilości czasu na to, aby stworzyć taką przestrzeń, wówczas można skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jest wiele firm, które nie tylko przywożą kwiaty do biura Kraków, ale także podpowiadają, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

W polskich biurach najczęściej spotkamy takie kwiaty jak na przykład:

  • skrzydłokwiat,
  • zielistka,
  • zamiokulcas zamiolistny,
  • wężownica,
  • aglaonema,
  • palma koralowa,
  • paprotka.


Oczywiście to tylko przykłady, ponieważ dzisiejsze możliwości sprawiają, że w wielu biurach goszczą rośliny z przeróżnych zakątków świata. Zatem ilość dostępnych opcji jest praktycznie nieograniczona.

Czym są ogrody wertykalne Kraków?

Nowoczesne firmy coraz chętniej i częściej decydują się na ogrody wertykalne, które cieszą się także dużym zainteresowaniem, wśród współczesnych deweloperów. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je stworzyć praktycznie wszędzie: począwszy od recepcji w klinice, przez hol w biurze, skończywszy na ścianie przed wejściem do przedsiębiorstwa.

Ogród wertykalny to ogrodu, w którym rośliny sadzone są na specjalnych konstrukcjach na ścianie. Przeważnie zakrywają jej całą powierzchnię, co znacząco przekłada się na aspekt wizualny. Powstaje wówczas piękna bujna instalacja roślina, która przypomina gęstwinę dżungli. Kompozycja składa się tak naprawdę z rozmaitych elementów. Może zawierać zarówno mech, jak i liście, czy korzenie. Ważne jest to, aby odpowiednio pielęgnować takie ogrody. Dzięki temu będą spełniały swoją funkcję przez długie lata.

Mamy nadzieję, że informacje, które przekazaliśmy w tym poradniku, będą pomocne dla każdego. Pamiętajcie, aby sięgać po wsparcie specjalistów z zakresu ogrodnictwa. Bardzo często w ramach swojej oferty gwarantują utrzymanie ogrodów oraz regularną pielęgnację, co stanowi duże ułatwienie.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *