Bieżące

Nowe władze stowarzyszenia

19 kwietnia 2018

Nowy członek wspierający prace PK ŚRE

Rada Zarządzająca w drodze uchwały jednomyślnie przegłosowała przystąpienie firmy ABB w poczet członków wspierających prace Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej. 

17 listopada 2017
zdjęcie z serwisu defence24.pl

Konferencja EuroPOWER – udział Przewodniczącego PK ŚRE w debacie o rynku mocy

Udział Przewodniczącego Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej w debacie poświęconej rynku mocy na konferencji EuroPOWER 

15 listopada 2017

Przewodniczący PK ŚRE wziął udział w debacie o magazynowaniu energii

W dniu 27 października 2017 r. w Warszawie w ramach odbywających się 7. Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland został zorganizowany 2 Międzynarodowy Kongres: Magazynowanie Energii w Polsce.

Otwarcia Kongresu w imieniu Ministra Energii dokonał Pan Edward Słoma, Zastępca Dyrektora Departamentu Energetyki, kolejno w tym wydarzeniu jako prelegent wystąpił Pan Henryk Majchrzak, Przewodniczący Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z kongresu poświęconemu zagadnieniom magazynowania energii pod linkiem http://energetyka.wnp.pl/swiat-stawia-na-magazyny-energii-polska-tez,309703_1_0_1.html

31 maja odbyła się konferencja PK ŚRE i Ministerstwa Energii pt. "Smart Grid w Polsce".

31 maja 2017 r. w "Sali pod Kopułą" Ministerstwa Rozwoju odbyła się konferencja zorganizowana przez Polski Komitet Światowej Rady Energetycznej oraz Ministerstwo Energii, zatytułowana "Smart Grid w Polsce". Honorowym patronem tego wydarzenia było Ministerstwo Rozwoju, głównym patronem medialnym - portal CIRE, a pozostałymi patronami medialnymi portale Smart Grids Polska oraz Inteligentne Miasta i Regiony.

Uczestników konferencji przywitał Przewodniczący PK ŚRE Henryk Majchrzak. Referaty wprowadzające wygłosili Podsekretarz Stanu Ministerstwa Energii, Andrzej Piotrowski oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Maciej Bando. W konferencji wzięło udział wielu prelegentów, ekspertów z dziedziny rozwoju inteligentnych sieci w Polsce (m.in. Prof. Jan Popczyk). Swoje referaty wygłosili przedstawiciele kluczowych krajowych i międzynarodowych firm energetycznych, krajowych izb gospodarczych i uczelni - w tym reprezentanci członków PK ŚRE: Tauron Polska Energia S.A., Enea S.A., Instytut Energetyki, PTPiREE, NCBJ, LOTOS S.A. i KIGEiT. Konferencję uświetnił swoją obecnością również przedstawiciel WEC z Londynu, Einari Kisel, który zaprezentował publikację Światowej Rady Energetycznej dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Szczegółowy program konferencji z nazwiskami wszystkich prelegentów znajduje się tutaj.

Wydarzenie to spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, przybyło ponad 100 gości. Na sali obecny był Dyrektor Departamentu Energetyki ME, Tomasz Dąbrowski, wielu przedstawicieli administracji państwowej, reprezentanci organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw i uczelni. Dopisała również frekwencja członków PK ŚRE, a zwłaszcza przedstawicieli Rady Zarządzającej Komitetu.

Wnioski z konferencji opublikujemy w późniejszym terminie. 

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim partnerom, patronom, sponosorom oraz uczestnikom konferencji Smart Grid w Polsce. Do zobaczenia na naszej następnej konferencji!

Korzyści z członkostwa w ŚRE

W wyniku warsztatu strategicznego WEC, powstała "mapa myśli" pokazująca się płynnie z członkostwa w naszej organizacji. Zapraszamy do zapoznania się z tą grafiką!
9 maja 2017

31.05.2017 Konferencja Smart Grid w Polsce

Zapraszamy na konferencję Smart Grid w Polsce, która odbędzie się 31 maja 2017 r.
11 kwietnia 2017

Witamy na nowej stronie internetowej PK ŚRE

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany się Państwu podobają oraz stanowią zachętę do zapoznania się z działalnością PK ŚRE i nawiązania z nami bliższej współpracy!
15 stycznia 2017